Мова      

 

Авіаквитки

Якщо раніше ви не мали відношення до авіаперельотів, то, насамперед, вам необхідно розібратися в тому, що таке авіаквитки.

Звичайний квиток являє собою щось на подобі буклету, основними частинами якого є:
1) Обкладинка
2) Довідкова частина - правова інформація
3) Аудиторський купон - передається авіакомпанії
4) Агентський купон - залишають в агентстві
5) Польотний купон - змінюється на посадковий талон (Кількість польотних купонів повинно бути одно кількістю пересадок)
6) Пасажирський купон - знаходиться у пасажира, потрібен для реєстрації.
Інакше кажучи, квиток - це своєрідний документ, що є договором пасажира з перевізником. Він починає діяти з того моменту, коли чоловік увійшов на перон , для того щоб сісти в літак. Відповідно договір перестає діяти з того моменту, коли людина під наглядом уповноважених осіб залишив перон. В результаті чого можна помітити, що перевізник відповідальності нести не буде через не пересадок.

У сучасному світі широке поширення набуло електронне оформлення квитків. Зараз кожен бажаючий придбати авіаквитки може це зробити це за допомогою заповнення і відправки на сайтах авіакомпаній спеціальних електронних форм. Простіше кажучи, він може купити квиток через інтернет. Ця можливість дуже полегшує роботу аеропортів, так як навантаження на каси зменшується в рази. Кілометрові черги канули в минуле. При такому методі продажу авіаквитків його деталі збережені в комп'ютерній базі даних. Доступ до інформації та її оновлення може бути здійснено різними способами, що дає можливість здійснювати ті ж паперові операції. Після перевезення інформація подається в бухгалтерію за доходами. Гарантом придбання електронного квитка є чек про оплату і повідомлення, ще повинна бути надана можливість самостійно роздрукувати маршрут-квитанцію.

Для повної оцінки електронних авіаквитків слід розглянути їх переваги перед паперовими аналогами. Такими є:

1) Авіаквитки можуть бути придбані з будь-якого місця, де є вихід у мережу.
2) Більш високий рівень самостійного обслуговування.
3) Ефективні interline (інтерлайн) угоди авіакомпаній.
4) Бронювання більш спрощено.
5) Процедура зміни маршруту спрощена.
6) Більш швидка і спрощена реєстрація.
7) Вся інформація зберігається в базі даних авіакомпанії, тому втратити квиток неможливо.
8) При замовленні через інтернет, авіаквитки не треба доставляти.
9) Статус квитка відомий, тому його не потрібно вилучати у пасажира для проведення необхідних операцій.
10) Самообслуговування пасажира заохочується.
11) Меншу кількість паперу, задіяної у зверненні інформації, призводить до зниження ймовірностей допущення помилок.
12) Зменшується можливість для крадіжки, шахрайства і втрат.

Існують декілька статусів купона електронного квитка, це:

1) Обмінений/ переоформлено (E )
2) Замінений на паперовий документ(X)
3) Використаний(F)
4) Анульовано(V)
5) Роздрукований(P)
6) Паперовий квиток(T)
7) Зроблено повернення грошей(R)
8) Закритий(Z)

Маршрут-квитанція.

Слід також сказати кілька слів про маршрут-квитанції - це лист, що містить всю інформацію про маршрут деталях і формі оплати перевезення. Аналогічно і з паперовим квитком, у ньому містяться

1) відомості про пасажира (ПІБ, номер і серія паспорта)
2) код перевізника і його найменування
3) номер рейсу
4) дата відправлення
5) час відправлення
6) код аеропорту і його найменування
7) вибраний тариф
8) існуючий еквівалент тарифу
9) кінцева вартість перевезення
10) форма, за якою буде здійснена оплата
11) збори
12) клас бронювання і його найменування
13) статус бронювання та його код
14) дата оформлення замовлення
15) назва агентства або перевізника, який оформляв квиток;
16) норми безкоштовного перевезення багажу
17) унікальний номер квитка

Ця квитанція видається і оформляється пасажирам в обов'язковому порядку або може бути надіслана на електронну пошту, у разі, коли квитки купуються через інтернет-сайт. У випадку, якщо вам не видали при купівлі квитків, або e-mail не був отриманий, або у вас немає принтер для друку, не засмучуйтеся, оскільки у будь-який час можна буде оформити дублікат. Дану операцію можна здійснити або в офісах авіакомпаній, або на місці в аеропорту.

Для більшої зручності, пасажирам рекомендовано мати завжди з собою маршрут-квитанцію, вона потрібна на протязі цілого шляху проходження. Це дуже важливо у випадках, коли ви збираєтеся вилетіти за кордон. Після прибуття в іншу державу ви повинні пройти всі процедури, пов'язані зі службою безпеки і імміграційною службою, а вони можуть зажадати негайного підтвердження вашого подальшого маршруту проходження або зворотного вибуття з країни.
При реєстрації вам необхідно буде пред'явити документ (форму ідентифікації), вказаний при бронюванні і відображений у вас в маршрутній квитанції.

Не слід плутати, маршрут-квитанція - це зовсім не електронний квиток. На ній відображається основна інформація електронного квитка, яка необхідна пасажиру для більшої зручності, як нагадування про маршрути прямування, важливі дати і так далі.

Що робити, коли потрібно повернути авіаквитки? У яких випадках можна отримати повну вартість авіаквитка? Для цього необхідно розглянути кілька видів повернення: вимушений і добровільний.

Вимушений повернення - повернення у разі:

• Коли скасовано, перенесений, а також затриманий рейс перевізником.
•Коли скасовані посадки в пунктах, зазначених у квитку.
• Коли не забезпечені пересадок перевізником.
• Коли замінені клас обслуговування або тип повітряного судна.
• Загибелі пасажира або кого з членів його сім'ї.

У разі інших причин, повернення вважається добровільним і повинен бути здійснений згідно з правилами тарифу, за яким цей квиток був виписаний. У такому разі на повне повернення варто розраховувати тільки за тарифом бізнес, першого екскурсійного та повного річного класу. Слід враховувати, що для деяких пільгових тарифів повернення повної вартості авіаквитка не може бути зроблено, тому, про особливості повернення квитка варто цікавитися до його придбання.

Де можуть бути повернуті авіаквитки?
Коли агент авіакомпанії продає перевезення, він отримує певну винагороду, яке необхідно повернути пасажиру при поверненні повної вартості квитка, а з цього випливає, що тільки агентство, яке виписувало авіаквитки, може здійснити його повернення.

Протягом якого часу дозволяється повернути авіаквитки?
Для багатьох пільгових тарифів є обмеження за часом на повернення авіаквитків. Безперечно, що набагато краще дізнатися ці подробиці до моменту купівлі квитка. До найпоширеніших умов відносяться: не менш ніж за 7 днів до вильоту, не менше ніж за 24 години до вильоту. Як правило, після вильоту, у разі неявки на рейс за пільговими тарифами повернення вартості квитка не проводиться.

Листування авіаквитка.
Окремі тарифи не дозволяють повернення по квитку, але сума цього тарифу може бути врахована у вартість одного квитка, зазвичай це здійснюється за підвищеним тарифом. У даній ситуації початковий квиток є еквівалентом певної суми, яким можна сплатити частину нового квитка при дотриманні деяких умов. Про даної можливості необхідно поцікавитися у вашій агенції.

Якщо авіаквитки втрачені?
Якщо таке сталося, потрібно відразу ж повідомити про це в авіакомпанію, туди, де був придбаний квиток. Авіаквиток - це дуже серйозний документ. Якщо він загублений, то вам доведеться пройти ряд перевірок і заплатити певну суму, щоб його відновити. Тому ставитеся більш серйозно і дбайливо до вашого авіаквиток, щоб уникнути незручних ситуацій.

 

 

Переглядів: 11285

 

Квитки онлайн відгуки.

Будь-ласка, залиште відгук про цю сторінку:

Відгуки залишив(ла): Мария Дата: 2014-09-29

Спасибо, удобный сервис. Заказала ж/д билеты Киев Мосвка. А на самолет покупала авиабилет на fly.com.ua

Відгуки залишив(ла): инна Дата: 2013-09-26

хорошо - что появился этот сайт, очень удобно и просто, спасибо!

Відгуки залишив(ла): Аноним Дата: 2013-07-22

Первое: Я предпочту покупать авиабилеты из авиакассы (чувствовать дорожную атмосферу)нежели онлайн. Второе: меня очень угнетает внешний вид машрут-квитанций, что они как на простой бумажке от ксерокса и БЕЗ дизайна. Было бы очень хорошо если бы делался дизайн хоть какой-нибудь и мне давали возможность распечатывать маршрут-квитанцию хотя бы на глянцевой бумаге. Я не могу чувтвовать физически электронный авиабилет как же это может быть хорошо???? Потерять маршрут-квитанцию плохо. Почему вы решили, что никто её не воспользуется??? Ведь на ней же ДАННЫЕ напечатаны????

 

Додати Ваш відгук:

Введіть результат з картинки
   

 

Добавить в закладки!

+38 096 89 83 007


E-mail:
bilety@vsem-bilety.com

Заказы

Если Вам понравился наш сайт, оставьте, пожалуйста, комментарий о нас в этих соцсетях!


Часті питання

Дешеві авіаквитки
Авіаквиток дешево
Авіаквитки Київ
Куплю авіаквитки
Авіаквитки ціни
Авіаквитки онлайн
Придбати авіаквитки
Вартість авіаквитків